Balony Stacjonarne

Produkty czeskiego przemysłu - Ladislav Zaparka - Lotnictwo ultralekkie. Mikroloty, samoloty ultralekkie ULM i szybowce ULL. Reprezentujemy czołowych producentów czeskich. Motoszybowiec Banjo, Samba XXL, Allegro Rotax, balony reklamowe, balony stacjonarne i latające cygaro. Bramy pneumatyczne, namioty reklamowe, dmuchańce, modele przedmiotów, emaliowane tablice reklamowe, ekrany reklamowe. Także usługi szkoleniowe, giełda samolotów używanych i forum ULL.

Szczegóły strony www.lz.pl:

Podlinkuj stronę www.lz.pl:

Balony Stacjonarne

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 83 Odwiedziny netsprint 3 Odwiedziny msnbot 4 Odwiedziny googlebot 88

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Wózki widłowe »

  Lemarpol oferuje nowe i używane wózki widłowe, sztaplarki firm Toyota, Komatsu. Dział wynajmu oferuje możliwość sezonowego wykorzystania sprzętu - wynajem i leasing wózków widłowych. Oferta leasingu na stronie. Centrum Serwisowe Andrychów - Szeroki wachlarz części zamiennych. Wózki widłowe - spalinowe, elektryczne, magazynowe i paletowe. Zapraszamy do firmy lemarpol po wózek widłowy i sztaplarke. Oferujemy dostawę i serwis wózków widłowych. Wózki widłowe i częsci zamienne w dobrej cenie.

  Data dodania: 20 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Staron »

  Armet Katowice - w ofercie szczeliwa, uszczelnienia, tworzywa sztuczne i tworzywa konstrukcyjne. Plexi, poliwęglan, ertalon, tekstolit, bakielit i poliuretan. Także kurtyny paskowe i kurtyny PVC, pasy PCW, staron, filc. Węże gumowe, polietylen, polipropylen, okładziny hamulcowe, poliwęglan komorowy, lity, poliamid, nylatron, turbax. PTFE, lamele, przegrody pcv, kurtyny pasowe, kurtyny pcw, pasy pcv, uszczelnienia techniczne i szczeliwa plecione.

  Data dodania: 19 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Dolnopłuki »

  Plastmetix: ocynk, kształtki ocynkowane, zawory kulowe, filtry do wody, kratki ściekowe, kształtki kanalizacyjne i kratki wentylacyjne. Drenaż, rura drenarska, otuliny, system zgrzewany, pp, system skręcany, pex. Zakład produkcyjny tworzyw sztucznych zaprasza po rury kanalizacyjne, wywiewki, kratki wentylacyjne. Producent oferuje kolanka, kształtki kanalizacyjne, wywiewki, syfony, rury, kratki wentylacyjne. Zapraszamy po kształtki ocynkowane i kratki ściekowe. Kanalizacja wewnętrzna i kanalizacja zewnętrzna, system pvc, system CPVc. Akcesoria PP, dolnopłuki, akcesoria Pvc, system skręcany PEX. Rynny, deski sedesowe, syfony, wywietrzniki i system drenarski.

  Data dodania: 19 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Jak dobrać falownik »

  Z innych metod badania komutacji należy wymienić metodę oscylograficzną, która polega na oscylografowaniu napięcia indukowanego w zwoju przylegającym do zezwoju badanej maszyny. Z przebiegu tego napięcia (czyli w innej skali z przebiegu indukcji) w funkcji czasu komutacji można wyciągnąć wnioski odnośnie prawidłowości przebiegu komutacji. Transformator znajduje się w stanie jałowym. Najczęściej zasila się go obniżonym napięciem od strony górnej. Przy badaniu transformatorów trójfazowych napięcie zasilające powinno być możliwie symetryczne. Napięcie należy mierzyć na wszystkich fazach uzwojenia górnego i dolnego. W celu zmniejszenia błędu przy pomiarze napięcia należy w miarę możliwości unikać stosowania przekładników napięciowych. W koniecznym przypadku należy stosować woltomierze o zakresie pomiarowym rozszerzonym za pomocą oporników szeregowych. Odczytywanie woltomierzy powinno być jednoczesne. Aby błąd pomiaru nie przekroczył 0,5%, należy używać woltomierzy klasy 0,2. Ponadto zakres woltomierzy powinien być tak dobrany, aby wskazówki ich wychylały się możliwie blisko końca skali.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sklep i cennik falowników »

  Jeżeli napięcie górne badanego transformatora przekracza 30 kV, to musi być ono zasilane napięciem wyższym od 220 V. Dlatego w takim przypadku stosuje się transformator podwyższający TP o przekładni 2200/220 = 10; schemat połączeń. Przekładnia transformatora badanego równa się wartości otrzymanej ze wzoru pomnożonej przez 10. W taki sposób można badać transformator o przekładni zawierającej się w granicach od 20,8 do 3125 i o napięciu górnym nie przekraczającym 300 kV. Transformatory bardzo wysokich napięć mają zwykłe przekładnię mniejszą od 20,8. Dlatego do wyznaczenia ich przekładni należy zastosować układ z dodatkowym transformatorem podwyższającym TP i dodatkowym transformatorem obniżającym TO . Przekładnia badanego transformatora jest w takim przypadku równa wartości otrzymanej ze Wzoru . Czasem transformator obniżający ma kilka przekładni, np. 10, 5, 2. Należy to odpowiednio uwzględnić przy korzystaniu ze wzoru .

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • soft start silnika »

  Fazomierz (miernik cos ę) użyty do wyznaczania grupy połączeń transformatorów powinien być fazomierzem cztero kwadrantowym, tzn. wskazówka jego powinna mieć możliwości obracania się w zakresie całego kąta pełnego. Uzwojenie napięciowe fazomierza jest włączone na napięcie międzyprzewodowe jednego uzwojenia, a jego uzwojenie prądowe przez rezystancję R jest włączone na odpowiednie napięcie międzyprzewodowe drugiego uzwojenia. Rezystancję R reguluje się tak, aby prąd płynący w cewce prądowej fazomierza był równy prądowi znamionowemu tej cewki. Prądy w cewce napięciowej i prądowej fazomierza są w fazie z odpowiednimi napięciami zasilającymi, czyli z odpowiednimi napięciami między przewodowymi uzwojeń transformatora Kąt wskazany przez fazomierz jest więc kątem pomiędzy odpowiednimi napięciami międzyprzewodowymi uzwojeń transformatora.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Przekształtniki częstotliwości »

  Straty w miedzi uzwojenia pierwotnego należy uwzględniać tylko w transformatorach bardzo małych, w których prąd jałowy jest stosunkowo duży (np. większy od 10% prądu znamionowego), i charakteryzujących się dużym stosunkiem strat obciążeniowych do strat jałowych. Można te straty obliczyć w przybliżeniu na podstawie zmierzonej wartości prądu jałowego i rezystancji.
  Straty dodatkowe w kadzi występują przede wszystkim na skutek zamykania się przez kadź strumieni potrójnej częstotliwości, występujących w sposób odczuwalny w transformatorach nie mających żadnego uzwojenia połączonego w trójkąt i zasilanych z sieci trójprzewodowej. Jeżeli transformator ma układ izolacyjny pozwalający na doprowadzenie do niego napięcia znamionowego wówczas, gdy transformator jest wyjęty z kadzi, to straty dodatkowe w kadzi można wyznaczyć jako różnicę mocy jałowej w dwóch stanach: przy transformatorze umieszczonym w kadzi i przy transformatorze wyjętym z kadzi. Z powodu małej różnicy mocy pobranej przez transformator w obu tych przypadkach pomiary powinny być wykonane przy użyciu tych samych przyrządów i w tym samym układzie pomiarowym w możliwie krótkim odstępie czasu.
  Straty dielektryczne w układzie izolacyjnym transformatora są tak małe w porównaniu ze stratami w rdzeniu, że można je pominąć.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Falowniki »

  Celem próby nagrzewania transformatora jest wyznaczenie przyrostów temperatury poszczególnych części transformatora ponad temperaturę otoczenia lub medium chłodzącego przy obciążeniu znamionowym i normalnych warunkach chłodzenia. Zgodnie z określeniem podanym przez normy, obciążeniem znamionowym transformatora jest obciążenie prądem znamionowym wtórnym przy znamionowym napięciu pierwotnym znamionowej częstotliwości i przy połączeniu uzwojeń na stopniu znamionowym lub przy znamionowym położeniu uzwojeń ruchomych. Duże transformatory obciążone znamionowym prądem wtórnym mają także w uzwojeniu pierwotnym prąd znamionowy.
  Warunki chłodzenia transformatora, zgodnie z normami, uważa się za normalne, jeżeli:
  a) temperatura powietrza chłodzącego transformator suchy lub olejowy odpowiada następującym warunkom:
  ? najwyższa temperatura nie przekracza +35°C,
  ? najwyższa średnia dobowa temperatura nie przekracza +25°C
  ? średnia roczna temperatura nie przekracza + 15°C,
  b) temperatura wody na wlocie do chłodnicy transformatora z chłodzeniem wodnym nie przekracza +25CC.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • opisy samoprzylepne »

  Dopuszczalne przyrosty temperatury poszczególnych części transformatora są określone dla przypadku jego pracy na znamionowym stopniu połączeń. Przy najniekorzystniejszym, z punktu widzenia cieplnego, stopniu połączeń normy przewidują odpowiednie zwiększenie dopuszczalnych przyrostów temperatur. Próba nagrzewania powinna być więc przeprowadzona przy pracy transformatora na znamionowym stopniu połączeń. Próbę nagrzewania przy pracy na nie znamionowym stopniu połączeń należy wykonywać w przypadku, kiedy z poprzednio przeprowadzonej próby wynika możliwość przekroczenia dopuszczalnych przyrostów temperatury na tych stopniach połączeń.
  Próbę nagrzewania można wykonać albo metodą bezpośredniego obciążenia, albo metodami zastępczymi, z których najczęściej stosowanymi są: metoda zwarcia, metoda źródła dodatkowego i metoda pracy zwrotnej.
  W czasie trwania próby nagrzewania powinny być mierzone temperatury medium chłodzącego i temperatury poszczególnych części transformatora.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Grawerowanie laserowe »

  W transformatorach olejowych ciepło wydzielone w uzwojeniach i rdzeniu jest odprowadzone przez olej do ścianek kadzi, która przy chłodzeniu powietrznym przekazuje je do otaczającego powietrza. Jeśli nie ma wymuszonego obiegu oleju, to istnieje tylko samoistna cyrkulacja oleju na skutek różnic temperatury. Wtedy ustala się pewien rozkład temperatury oleju 9? na wysokości kadzi transformatora i pewien rozkład przyrostu temperatury oleju ponad temperaturę medium chłodzącego.
  W czasie badania transformatora mierzy się zwykle temperaturę oleju w najgorętszej warstwie. Pomiar taki powinien być wykonany za pomocą dokładnych czujników umieszczonych bezpośrednio w oleju na głębokości 5-15 cm od górnej pokrywy kadzi. Najczęściej pomiar ten bywa wykonywany za pomocą termometru umieszczonego w wypełnionej olejem kieszeni termometrycznej w górnej pokrywie. Tak wyznaczona temperatura jest niższa od maksymalnej temperatury oleju o około 10% i jest w przybliżeniu równa temperaturze ścianki kadzi w górnej części. Kształt krzywej 0O = f (x), oznaczającej rozkład przyrostu Q0 na wysokości ścianki, zależy od wielu czynników, jak np. rodzaju medium wymiany ciepła (oleju), wartości przyrostu temperatury 0O a przede wszystkim od sposobu usytuowania źródła ciepła (uzwojenie transformatora) w stosunku do kadzi. Do wyznaczenia wartości średniej przyrostu temperatury oleju 0BS ponad temperaturę powietrza, potrzebnej do wyznaczenia odpowiednich przyrostów temperatury uzwojenia.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »