Balony Stacjonarne

Produkty czeskiego przemysłu - Ladislav Zaparka - Lotnictwo ultralekkie. Mikroloty, samoloty ultralekkie ULM i szybowce ULL. Reprezentujemy czołowych producentów czeskich. Motoszybowiec Banjo, Samba XXL, Allegro Rotax, balony reklamowe, balony stacjonarne i latające cygaro. Bramy pneumatyczne, namioty reklamowe, dmuchańce, modele przedmiotów, emaliowane tablice reklamowe, ekrany reklamowe. Także usługi szkoleniowe, giełda samolotów używanych i forum ULL.

Szczegóły strony www.lz.pl:

Podlinkuj stronę www.lz.pl:

Balony Stacjonarne

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 85 Odwiedziny netsprint 3 Odwiedziny msnbot 4 Odwiedziny googlebot 91

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Wózki widłowe »

  Lemarpol oferuje nowe i używane wózki widłowe, sztaplarki firm Toyota, Komatsu. Dział wynajmu oferuje możliwość sezonowego wykorzystania sprzętu - wynajem i leasing wózków widłowych. Oferta leasingu na stronie. Centrum Serwisowe Andrychów - Szeroki wachlarz części zamiennych. Wózki widłowe - spalinowe, elektryczne, magazynowe i paletowe. Zapraszamy do firmy lemarpol po wózek widłowy i sztaplarke. Oferujemy dostawę i serwis wózków widłowych. Wózki widłowe i częsci zamienne w dobrej cenie.

  Data dodania: 20 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • AurePio »

  AurePio jest importerem soli potasowych z byłych republik radzieckich oraz z Rosji. Zajmuje się również dystrybucją nawozów azotowych, fosforowych i wieloskładnikowych. Firma obsługuje polski przemysł chemiczny oraz rolnictwo dostarczając hurtowo towary transportem morskim, kolejowym i samochodowym. Głównymi klientami spółki są krajowe zakłady produkujące nawozy, hurtownie artykułów rolnych i mieszalnie nawozów. Fosforan amonowy Od początku istnienia firma prowadzi na szeroką skalę działalność dobroczynną wspierając m.in. hospicja, fundacje, szpitale, domy dziecka i pozarządowe organizacje charytatywne. Firma reprezentuje sektor rolniczo-chemiczny specjalizując się w chemii przemysłowej. Trzon oferty stanowi chlorek potasu, saletra amonowa, sól drogowa, mocznik, fosforan amonu oraz inne popularne nawozy. Firma posiada bardzo duże doświadczenie działając w branży od 1993 roku.

  Data dodania: 02 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • Falownik Vacon 20 »

  Sprawdzenie grupy połączeń wykonuje się w sposób następujący. Źródło napięcia stałego przyłącza się kolejno do następujących zacisków: biegun ( + ) do zacisku A, biegun (?) do zacisku B, następnie biegun (+) do zacisku A, biegun (-) do zacisku C i wreszcie biegun (+) do zacisku B, biegun (-) do zacisku C. Dla każdego przypadku załączenia źródła wyznacza się w chwili zamykania wyłącznika po stronie prądu stałego kierunek wychylenia czułego woltomierza spolaryzowanego, dołączonego kolejno zaciskiem (+) do zacisku (a) transformatora i zaciskiem (?) do zacisku (b) transformatora, następnie zaciskiem (+) do zacisku a i zaciskiem (?) do zacisku c i wreszcie zaciskiem (+) do zacisku b i zaciskiem (?) do zacisku c. Wychylenie w prawo oznacza się przez (+), zaś wychylenie w lewo przez (?).
  Sprawdzenie przesunięcia godzinowego można także przeprowadzić przy przerywaniu prądu stałego po stronie górnej. Wtedy kierunki wychyleń woltomierza są przeciwne do podanych w tabl. Ponadto, przy przerywaniu prądu stałego zmiany strumienia mogą być znacznie szybsze niż przy zamykaniu, więc wskazania woltomierza mogą być znacznie większe.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Przekształtniki częstotliwości »

  Straty w miedzi uzwojenia pierwotnego należy uwzględniać tylko w transformatorach bardzo małych, w których prąd jałowy jest stosunkowo duży (np. większy od 10% prądu znamionowego), i charakteryzujących się dużym stosunkiem strat obciążeniowych do strat jałowych. Można te straty obliczyć w przybliżeniu na podstawie zmierzonej wartości prądu jałowego i rezystancji.
  Straty dodatkowe w kadzi występują przede wszystkim na skutek zamykania się przez kadź strumieni potrójnej częstotliwości, występujących w sposób odczuwalny w transformatorach nie mających żadnego uzwojenia połączonego w trójkąt i zasilanych z sieci trójprzewodowej. Jeżeli transformator ma układ izolacyjny pozwalający na doprowadzenie do niego napięcia znamionowego wówczas, gdy transformator jest wyjęty z kadzi, to straty dodatkowe w kadzi można wyznaczyć jako różnicę mocy jałowej w dwóch stanach: przy transformatorze umieszczonym w kadzi i przy transformatorze wyjętym z kadzi. Z powodu małej różnicy mocy pobranej przez transformator w obu tych przypadkach pomiary powinny być wykonane przy użyciu tych samych przyrządów i w tym samym układzie pomiarowym w możliwie krótkim odstępie czasu.
  Straty dielektryczne w układzie izolacyjnym transformatora są tak małe w porównaniu ze stratami w rdzeniu, że można je pominąć.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Przemienniki Danfoss »

  Napięcie doprowadzone do transformatora w czasie tej próby powinno być co najmniej równe napięciu zwarciowemu, które dla małych transformatorów na niskie napięcie wynosi kilka procent napięcia znamionowego a dla transformatorów bardzo dużych na najwyższe napięcia ? kilkanaście procent. Indukcja w rdzeniu w czasie próby zwarcia jest bardzo mała, w związku z czym można całkowicie pominąć straty w rdzeniu i prąd magnesujący. Pozwala to na pomiar prądu tylko po stronie zasilania. Oporami transformatora w stanie zwarcia są jego rezystancje i reaktancje rozproszeniowe. Są to opory stałe, dlatego prąd zwarciowy jest proporcjonalny do napięcia. Do wyznaczenia zależności prądu zwarciowego od napięcia wystarczy więc jeden pomiar. Przy pominięciu strat w rdzeniu można uważać, że cała moc zwarcia Pz jest równa stratom obciążeniowym Pobc proporcjonalnym do kwadratu prądu, a wobec liniowej zależności prądu od napięcia, proporcjonalnym do kwadratu napięcia. Widać stąd, że dla .uzyskania charakterystyki mocy zwarcia od napięcia wystarczy wykonać także tylko jeden pomiar.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Grawerowanie »

  Wykreślenie krzywej nagrzewania wymaga utrzymania stałych strat w czasie całej próby nagrzewania. Z powodu dużej stałej czasowej próba taka jest bardzo długotrwała. Dlatego często skraca się ją przez podgrzewanie w początkowym okresie stratami odpowiednio zwiększonymi. Wykreślenie krzywej nagrzewania jest w takim przypadku niemożliwe. Próbę przerywa się, gdy przyrost temperatury nie przekracza 1 K na godzinę. Za ustalony przyrost temperatury uważa się przyrost końcowy otrzymany z ostatniego pomiaru, zwiększony o tyle stopni, ile wynosi stała czasowa transformatora wyrażona w godzinach. Jeżeli jest wykreślona krzywa nagrzewania, to można wyznaczyć stałą czasową. Jest to mianowicie czas (w godzinach), po upływie którego przyrost temperatury oleju osiąga wartość równą 0,63 wartości przyrostu ustalonego.
  Przy badaniu transformatorów często zachodzi potrzeba przeliczania wyników do innych temperatur niż te, które występowały w czasie badania. Ze zmianą temperatury zmieniają się straty obciążeniowe, a więc zmieniają się także odpowiednie przyrosty temperatury uzwojenia i oleju.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • reduktor ślimakowy kątowy »

  W jednym z nich, źródłem napięcia jest wydzielony generator o dużym momencie bezwładności, napędzany silnikiem indukcyjnym. W chwili zwarcia wyłącza się zasilanie silnika napędowego a energia w czasie trwania zwarcia jest czerpana z energii kinetycznej, nagromadzonej w masach wirujących generatora. Przy takim rozwiązaniu łatwo jest uzyskać żądaną wartość napięcia przed zwarciem przez odpowiednią regulację generatora. Trudno jest jednak utrzymać niezmienną wartość napięcia w czasie trwania zwarcia.
  W drugim typie zwarciowni transformator badany zasila się napięciem z sieci. Odpowiednio duża sieć zasilająca może zapewnić napięcie praktycznie niezmienne w czasie zwarcia, ale istnieją trudności doregulowania napięcia do żądanej wartości. Sieć zasilająca powinna być odpowiednio sztywna, czyli powinna mieć odpowiednio duże moce zwarcia.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sklep z motoreduktorami »

  Sprawność znamionowa transformatora jest to sprawność transformatora przy obciążeniu znamionowym, współczynniku mocy równym 1, znamionowej wydajności urządzeń pomocniczych oraz przy temperaturze uzwojeń równej 75°C. Obciążeniem znamionowym transformatora jest obciążenie prądem znamionowym wtórnym przy znamionowych wartościach napięcia pierwotnego i częstotliwości oraz przy połączeniu uzwojeń na stopniu znamionowym lub przy znamionowym położeniu uzwojeń ruchomych.
  Próby izolacji transformatorów. Niezależnie od tych prób należy przy próbie typu poddać transformator próbie wytrzymałości elektrycznej napięciem udarowym. Polega ona na poddaniu transformatora działaniu udaru napięciowego o odpowiedniej wartości i odpowiednim kształcie. Podobnie wykonuje się próbę napięciem łączeniowym. Takie próby są wykonywane najczęściej w odpowiednio wyposażonych wysokonapięciowych laboratoriach instytutów naukowych.
  Kadź transformatora olejowego powinna być sprawdzona na szczelność, podciśnienie i nadciśnienie. Przed zmontowaniem transformatora sprawdza się szczelność kadzi przy użyciu nafty i kredy. W tym celu suszy się kadź transformatora i wszystkie szwy po zewnętrznej stronie ? maluje roztworem kredy, a po wewnętrznej stronie ? smaruje naftą. W przypadku nieszczelności nafta przechodzi przez szwy i na kredzie powstają tłuste plamy.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • reduktory »

  Uzwojenie statora silnika jedno klatkowego zasila się znacznie obniżonym napięciem o częstotliwości znamionowej a rotor obraca się bardzo wolno ręcznie. Przy nieuszkodzonym uzwojeniu rotora to powolne obracanie nie ma wpływu na wskazania amperomierzy włączonych w obwód statora. Jeśli natomiast są przerwy w jednym hib kilku prętach rotora, lub w pierścieniach zwierających te pręty, to wskazania amperomierzy włączonych w poszczególne fazy statora dają kolejne odchylenia. Podobna próba przeprowadzona z silnikiem dwu klatkowym daje wskazówki tylko co do stanu klatki zewnętrznej, rozruchowej. W celu sprawdzenia stanu uzwojenia klatki wewnętrznej, czyli klatki pracy, należy próbę taką przeprowadzić przy częstotliwości napięcia zasilającego równej 3 + 5 Hz. Całość uzwojenia rotora klatkowego można także sprawdzić pod obciążeniem. Wtedy, w przypadku uszkodzenia klatki, występuje kołysanie się wskazań amperomierzy w takt podwójnej wartości poślizgu.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • reduktor »

  Zgodnie ze WZOJ m straty dodatkowe obciążeniowe składają się ze strat w częściach konstrukcyjnych maszyny i w uzwojeniu statora, wywołanych strumieniami rozproszenia podstawowej częstotliwości oraz ze strat (pulsacyjnych i powierzchniowych), wywołanych wyższymi harmonicznymi w wypadkowej krzywej napięcia magnetycznego. Przy pomiarze tych strat należy stworzyć takie warunki, w których strumień podstawowy jest bardzo mały i straty nim wywołane można pominąć.
  Jednym ze sposobów pomiaru strat dodatkowych obciążeniowych jest sposób hamulca elektromagnetycznego. Badana maszyna indukcyjna pracuje w zakresie pracy hamulcowej i napędzana jest cechowanym silnikiem w kierunku przeciwnym do kierunku wirowania pola z prędkością synchroniczną, czyli z poślizgiem s ? 2. Maszyna badana zasilana jest napięciem obniżonym tak, aby prąd miał wartość znamionową.
  Moc pobrana przez maszynę badaną dzieli się na:
  1) moc Pt przeniesioną na rotor,
  2) straty w uzwojeniu statora,
  3) straty w rdzeniu PFe od strumienia głównego podstawowej częstotliwości (w tych warunkach pomijalnie małe),
  4) straty dodatkowe w uzwojeniu statora i w konstrukcyjnych częściach maszyny wywołane strumieniami rozproszenia podstawowej częstotliwości.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »