Balony Stacjonarne

Produkty czeskiego przemysłu - Ladislav Zaparka - Lotnictwo ultralekkie. Mikroloty, samoloty ultralekkie ULM i szybowce ULL. Reprezentujemy czołowych producentów czeskich. Motoszybowiec Banjo, Samba XXL, Allegro Rotax, balony reklamowe, balony stacjonarne i latające cygaro. Bramy pneumatyczne, namioty reklamowe, dmuchańce, modele przedmiotów, emaliowane tablice reklamowe, ekrany reklamowe. Także usługi szkoleniowe, giełda samolotów używanych i forum ULL.

Szczegóły strony www.lz.pl:

Podlinkuj stronę www.lz.pl:

Balony Stacjonarne

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 86 Odwiedziny netsprint 3 Odwiedziny msnbot 4 Odwiedziny googlebot 91

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Wynajem podnośników Warszawa »

  Sprawdzone i niezawodne podnośniki nożycowe, podnośniki koszowe od Aga-Trans ul. Gościńcowa - wynajem podnośników Warszawa. Witamy na naszej stronie internetowej. Jesteśmy firmą doświadczoną - Grzegorz Brzeski, Łomianki - tani wynajem podnośników koszowych i nożycowych w Warszawie. Sprzęt sprawny i dostarczony na czas. Podnośnik, wysięgniki - tanio podnośniki koszowe Warszawa, woj. mazowieckie. Tanio wysięgniki, podnośnik w Warszawie, woj. mazowieckie. Zapraszamy do współpracy.

  Data dodania: 20 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Dobierz falownik »

  Do tego celu uzwojenie połączone w gwiazdę musi mieć wyprowadzony punkt zerowy. Jeżeli uzwojenie połączone w gwiazdę nie ma wyprowadzonego punktu zerowego, to można operować tylko napięciami międzyprzewodowymi. Dlatego w tym przypadku można bez dodatkowego wyprowadzenia punktu zerowego wyznaczyć przekładnię za pomocą kompensatora tylko wtedy, gdy obydwa uzwojenia są połączone w gwiazdę. W transformatorach mających uzwojenie połączone w zygzak, napięcie fazowe zygzaka jest napięciem wypadkowym dwóch połówek osadzonych na różnych słupach, a ponadto jest ono obrócone o odpowiedni kąt w stosunku do napięcia fazowego gwiazdy. W celu uzyskania współ fazowości napięć takiego transformatora należy go po stronie górnej zasilać międzyprzewodowo, a do kompensatora doprowadzić napięcie fazowe z zachowaniem następującej odpowiedniości końcówek:

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Falownik Vacon 20 »

  Sprawdzenie grupy połączeń wykonuje się w sposób następujący. Źródło napięcia stałego przyłącza się kolejno do następujących zacisków: biegun ( + ) do zacisku A, biegun (?) do zacisku B, następnie biegun (+) do zacisku A, biegun (-) do zacisku C i wreszcie biegun (+) do zacisku B, biegun (-) do zacisku C. Dla każdego przypadku załączenia źródła wyznacza się w chwili zamykania wyłącznika po stronie prądu stałego kierunek wychylenia czułego woltomierza spolaryzowanego, dołączonego kolejno zaciskiem (+) do zacisku (a) transformatora i zaciskiem (?) do zacisku (b) transformatora, następnie zaciskiem (+) do zacisku a i zaciskiem (?) do zacisku c i wreszcie zaciskiem (+) do zacisku b i zaciskiem (?) do zacisku c. Wychylenie w prawo oznacza się przez (+), zaś wychylenie w lewo przez (?).
  Sprawdzenie przesunięcia godzinowego można także przeprowadzić przy przerywaniu prądu stałego po stronie górnej. Wtedy kierunki wychyleń woltomierza są przeciwne do podanych w tabl. Ponadto, przy przerywaniu prądu stałego zmiany strumienia mogą być znacznie szybsze niż przy zamykaniu, więc wskazania woltomierza mogą być znacznie większe.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Dystrybucja falowników Omron »

  Straty obciążeniowe podstawowe nie ulegają zmianom ze zmianą częstotliwości.
  Odkształcenie krzywej napięcia od przebiegu sinusoidalnego powoduje niewielki wzrost napięcia zwarciowego i strat obciążeniowych. Widoczny wzrost tych wielkości ma jednak miejsce dopiero przy znacznych odkształceniach. Na ogół więc przy próbie zwarcia nie uwzględnia się wpływu odkształceń krzywej napięcia na wartości poszczególnych parametrów.
  Jeżeli napięcie zasilające w czasie próby zwarcia jest niesymetryczne, to i prądy są niesymetryczne. W takim przypadku należy do dalszych obliczeń przyjmować wartości średnie arytmetyczne z trzech napięć międzyprzewodowych i z trzech prądów przewodowych.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • opisy samoprzylepne »

  Dopuszczalne przyrosty temperatury poszczególnych części transformatora są określone dla przypadku jego pracy na znamionowym stopniu połączeń. Przy najniekorzystniejszym, z punktu widzenia cieplnego, stopniu połączeń normy przewidują odpowiednie zwiększenie dopuszczalnych przyrostów temperatur. Próba nagrzewania powinna być więc przeprowadzona przy pracy transformatora na znamionowym stopniu połączeń. Próbę nagrzewania przy pracy na nie znamionowym stopniu połączeń należy wykonywać w przypadku, kiedy z poprzednio przeprowadzonej próby wynika możliwość przekroczenia dopuszczalnych przyrostów temperatury na tych stopniach połączeń.
  Próbę nagrzewania można wykonać albo metodą bezpośredniego obciążenia, albo metodami zastępczymi, z których najczęściej stosowanymi są: metoda zwarcia, metoda źródła dodatkowego i metoda pracy zwrotnej.
  W czasie trwania próby nagrzewania powinny być mierzone temperatury medium chłodzącego i temperatury poszczególnych części transformatora.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sklep z motoreduktorami »

  Sprawność znamionowa transformatora jest to sprawność transformatora przy obciążeniu znamionowym, współczynniku mocy równym 1, znamionowej wydajności urządzeń pomocniczych oraz przy temperaturze uzwojeń równej 75°C. Obciążeniem znamionowym transformatora jest obciążenie prądem znamionowym wtórnym przy znamionowych wartościach napięcia pierwotnego i częstotliwości oraz przy połączeniu uzwojeń na stopniu znamionowym lub przy znamionowym położeniu uzwojeń ruchomych.
  Próby izolacji transformatorów. Niezależnie od tych prób należy przy próbie typu poddać transformator próbie wytrzymałości elektrycznej napięciem udarowym. Polega ona na poddaniu transformatora działaniu udaru napięciowego o odpowiedniej wartości i odpowiednim kształcie. Podobnie wykonuje się próbę napięciem łączeniowym. Takie próby są wykonywane najczęściej w odpowiednio wyposażonych wysokonapięciowych laboratoriach instytutów naukowych.
  Kadź transformatora olejowego powinna być sprawdzona na szczelność, podciśnienie i nadciśnienie. Przed zmontowaniem transformatora sprawdza się szczelność kadzi przy użyciu nafty i kredy. W tym celu suszy się kadź transformatora i wszystkie szwy po zewnętrznej stronie ? maluje roztworem kredy, a po wewnętrznej stronie ? smaruje naftą. W przypadku nieszczelności nafta przechodzi przez szwy i na kredzie powstają tłuste plamy.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sterowniki silników »

  Szczelność kadzi sprawdza się także w taki sposób, że zmontowany transformator napełnia się olejem i po upływie 12 godzin sprawdza się, czy nie występują widoczne ślady oleju na zewnętrznych częściach transformatora.
  Straty dodatkowe w statorze przy biegu jałowym Pd01 oznaczają przede wszystkim straty pulsacyjne i powierzchniowe w zębach statora. Podobnie straty dodatkowe w rotorze przy biegu jałowym P402 oznaczają przede wszystkim straty pulsacyjne w zębach rotora. Straty dodatkowe przy biegu jałowym oznaczają więc przede wszystkim straty pulsacyjne i powierzchniowe w zębach statora i rotora. Zależą one od indukcji w zębach i prędkości obrotowej rotora. Przy stałej wartości napięcia i częstotliwości nie zależą one praktycznie od obciążenia silnika. Straty dodatkowe przy obciążeniu zawierają w sobie następujące straty:
  1) straty dodatkowe Pdl w częściach konstrukcyjnych maszyny i w uzwojeniu statora, wywołane strumieniami rozproszenia podstawowej częstotliwości,
  2) straty dodatkowe Pip (pulsacyjne i powierzchniowe) wywołane wyższymi harmonicznymi w wypadkowej krzywej napięcia indukowanego. Takie wyższe harmoniczne istnieją w krzywej napięcia magnetycznego statora i rotora na skutek uzębienia statora i rotora i odpowiednich parametrów uzwojenia.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Usługi automatyki »

  W celu dobrania odpowiedniego źródła napięcia zasilającego należy przed rozpoczęciem pomiaru oszacować w przybliżeniu prąd zwarciowy maszyny indukcyjnej. Wartość względna takiego prądu wynosi dla maszyn z rotorami fazowymi o prędkości powyżej 500 obr/min od 5 do 8, a o prędkości poniżej 500 obr/min od 3,5 do 5. Dla maszyn z rotorami jedno klatkowymi wartość prądu zwarciowego jest nieco mniejsza. W maszynach mających rotory z wypieraniem prądu wartość prądu zwarciowego wynosi od 3,5 do 4,5, a nawet mniej.
  Przy dużym prądzie, płynącym w czasie próby zwarcia przez uzwojenia silnika, temperatura uzwojeń rośnie bardzo szybko. W celu uzyskania w przybliżeniu niezmiennej temperatury w czasie całej próby zwarcia należy pomiar zacząć od największej wartości napięcia i kolejno przykładać coraz mniejsze wartości napięcia, odłączając napięcie po każdorazowym pomiarze celem umożliwienia częściowego ostygnięcia uzwojeń. Przy krótkim czasie tp trwania pomiaru można przyjąć w przybliżeniu adiabatyczny przebieg nagrzewania się uzwojeń i szacować przyrost temperatury uzwojeń wg zależności.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Silnik do karuzeli »

  Jeżeli maszyną obciążającą jest maszyna komutatorowa prądu przemiennego (z regulowaną prędkością obrotową), to może ona oddawać moc bezpośrednio do sieci prądu przemiennego. Wskazane jest jednak zastosowanie takiej metody, która pozwala na ciągły pomiar temperatury bez potrzeby odłączania napięcia od badanego silnika. Przed rozpoczęciem próby nagrzewania należy zmierzyć temperatury poszczególnych elementów maszyny w stanie zimnym oraz temperatury otoczenia. Temperaturę uzwojeń maszyn o długości nie przekraczającej 1 m można mierzyć metodą oporową. Temperatura uzwojeń maszyn dłuższych powinna być wyznaczona za pomocą odpowiednich wskaźników wbudowanych. Jeżeli temperaturę uzwojeń wyznacza się metodą oporową przy odłączonym napięciu przemiennym, to w odstępach mniej więcej godzinnych należy zatrzymać badany silnik przez odłączenie napięcia, dołączyć układ pomiarowy zasilany prądem stałym, szybko wykonać pomiar rezystancji i ponownie uruchomić badany silnik. Jeżeli przerwa od chwili odłączenia napięcia przemiennego do chwili pomiaru rezystancji trwa dłużej niż 30 sekund, to należy zdjąć odcinek krzywej stygnięcia i temperaturę w chwili odłączenia napięcia przemiennego należy wyznaczyć przez ekstrapolację krzywej stygnięcia.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Motoreduktor CHC »

  Wyznaczanie charakterystyk obciążenia metodą bezpośredniego obciążenia
  Wyznaczanie charakterystyk obciążenia powinno być dokonane dla maszyny nagrzanej a więc bezpośrednio po próbie nagrzewania metodą obciążenia bezpośredniego. Badany silnik pracuje w układzie takim, jak przy próbie nagrzewania metodą bezpośredniego obciążenia. Napięcie zasilające powinno mieć wartość znamionową i częstotliwość znamionową. Mierzy się moc P, pobraną przez silnik, prąd statora It i poślizg s. Obciążenie silnika zmienia sic w granicach od ok. 1,2PN do zera.
  Charakterystyki obciążenia za pomocą wykresu pracy wolno jest wyznaczać przy badaniu silników o mocach większych od 100 kW, jeśli brak jest odpowiednich urządzeń obciążających i zasilających potrzebnych do zdjęcia tych charakterystyk metodą obciążenia bezpośredniego.
  Wykres pracy silnika klatkowego z wypieraniem prądu
  Do kategorii silników klatkowych z wypieraniem prądu są zaliczane silniki jedno klatkowe o wysokości prętów wirnika z miedzi większej od 10 mm lub z aluminium większej od 16 mm oraz silniki dwu klatkowe.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »