Balony Stacjonarne

Produkty czeskiego przemysłu - Ladislav Zaparka - Lotnictwo ultralekkie. Mikroloty, samoloty ultralekkie ULM i szybowce ULL. Reprezentujemy czołowych producentów czeskich. Motoszybowiec Banjo, Samba XXL, Allegro Rotax, balony reklamowe, balony stacjonarne i latające cygaro. Bramy pneumatyczne, namioty reklamowe, dmuchańce, modele przedmiotów, emaliowane tablice reklamowe, ekrany reklamowe. Także usługi szkoleniowe, giełda samolotów używanych i forum ULL.

Szczegóły strony www.lz.pl:

Podlinkuj stronę www.lz.pl:

Balony Stacjonarne

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 85 Odwiedziny netsprint 3 Odwiedziny msnbot 4 Odwiedziny googlebot 89

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Wynajem podnośników Warszawa »

  Sprawdzone i niezawodne podnośniki nożycowe, podnośniki koszowe od Aga-Trans ul. Gościńcowa - wynajem podnośników Warszawa. Witamy na naszej stronie internetowej. Jesteśmy firmą doświadczoną - Grzegorz Brzeski, Łomianki - tani wynajem podnośników koszowych i nożycowych w Warszawie. Sprzęt sprawny i dostarczony na czas. Podnośnik, wysięgniki - tanio podnośniki koszowe Warszawa, woj. mazowieckie. Tanio wysięgniki, podnośnik w Warszawie, woj. mazowieckie. Zapraszamy do współpracy.

  Data dodania: 20 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Galwanizacja »

  Galwanizernie - serwis galwanotechniczny. Przedstawiamy katalog firm i towarów, forum, produkty, informacje i aktualności na tematy: chromowanie, galwanizacja, niklowanie, cynkowanie i anodowanie. Technologie galwaniczne, kurs szklowniowy, rozporządzenie Reach. Technologie i Powłoki galwaniczneCynkownia i galwanizernia - anodowanie, niklowanie, cynkowanie, chromowanie i galwanizacja.

  Data dodania: 14 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Dolnopłuki »

  Plastmetix: ocynk, kształtki ocynkowane, zawory kulowe, filtry do wody, kratki ściekowe, kształtki kanalizacyjne i kratki wentylacyjne. Drenaż, rura drenarska, otuliny, system zgrzewany, pp, system skręcany, pex. Zakład produkcyjny tworzyw sztucznych zaprasza po rury kanalizacyjne, wywiewki, kratki wentylacyjne. Producent oferuje kolanka, kształtki kanalizacyjne, wywiewki, syfony, rury, kratki wentylacyjne. Zapraszamy po kształtki ocynkowane i kratki ściekowe. Kanalizacja wewnętrzna i kanalizacja zewnętrzna, system pvc, system CPVc. Akcesoria PP, dolnopłuki, akcesoria Pvc, system skręcany PEX. Rynny, deski sedesowe, syfony, wywietrzniki i system drenarski.

  Data dodania: 19 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Przekształtniki częstotliwości »

  Straty w miedzi uzwojenia pierwotnego należy uwzględniać tylko w transformatorach bardzo małych, w których prąd jałowy jest stosunkowo duży (np. większy od 10% prądu znamionowego), i charakteryzujących się dużym stosunkiem strat obciążeniowych do strat jałowych. Można te straty obliczyć w przybliżeniu na podstawie zmierzonej wartości prądu jałowego i rezystancji.
  Straty dodatkowe w kadzi występują przede wszystkim na skutek zamykania się przez kadź strumieni potrójnej częstotliwości, występujących w sposób odczuwalny w transformatorach nie mających żadnego uzwojenia połączonego w trójkąt i zasilanych z sieci trójprzewodowej. Jeżeli transformator ma układ izolacyjny pozwalający na doprowadzenie do niego napięcia znamionowego wówczas, gdy transformator jest wyjęty z kadzi, to straty dodatkowe w kadzi można wyznaczyć jako różnicę mocy jałowej w dwóch stanach: przy transformatorze umieszczonym w kadzi i przy transformatorze wyjętym z kadzi. Z powodu małej różnicy mocy pobranej przez transformator w obu tych przypadkach pomiary powinny być wykonane przy użyciu tych samych przyrządów i w tym samym układzie pomiarowym w możliwie krótkim odstępie czasu.
  Straty dielektryczne w układzie izolacyjnym transformatora są tak małe w porównaniu ze stratami w rdzeniu, że można je pominąć.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Przemienniki Danfoss »

  Napięcie doprowadzone do transformatora w czasie tej próby powinno być co najmniej równe napięciu zwarciowemu, które dla małych transformatorów na niskie napięcie wynosi kilka procent napięcia znamionowego a dla transformatorów bardzo dużych na najwyższe napięcia ? kilkanaście procent. Indukcja w rdzeniu w czasie próby zwarcia jest bardzo mała, w związku z czym można całkowicie pominąć straty w rdzeniu i prąd magnesujący. Pozwala to na pomiar prądu tylko po stronie zasilania. Oporami transformatora w stanie zwarcia są jego rezystancje i reaktancje rozproszeniowe. Są to opory stałe, dlatego prąd zwarciowy jest proporcjonalny do napięcia. Do wyznaczenia zależności prądu zwarciowego od napięcia wystarczy więc jeden pomiar. Przy pominięciu strat w rdzeniu można uważać, że cała moc zwarcia Pz jest równa stratom obciążeniowym Pobc proporcjonalnym do kwadratu prądu, a wobec liniowej zależności prądu od napięcia, proporcjonalnym do kwadratu napięcia. Widać stąd, że dla .uzyskania charakterystyki mocy zwarcia od napięcia wystarczy wykonać także tylko jeden pomiar.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • opisy samoprzylepne »

  Dopuszczalne przyrosty temperatury poszczególnych części transformatora są określone dla przypadku jego pracy na znamionowym stopniu połączeń. Przy najniekorzystniejszym, z punktu widzenia cieplnego, stopniu połączeń normy przewidują odpowiednie zwiększenie dopuszczalnych przyrostów temperatur. Próba nagrzewania powinna być więc przeprowadzona przy pracy transformatora na znamionowym stopniu połączeń. Próbę nagrzewania przy pracy na nie znamionowym stopniu połączeń należy wykonywać w przypadku, kiedy z poprzednio przeprowadzonej próby wynika możliwość przekroczenia dopuszczalnych przyrostów temperatury na tych stopniach połączeń.
  Próbę nagrzewania można wykonać albo metodą bezpośredniego obciążenia, albo metodami zastępczymi, z których najczęściej stosowanymi są: metoda zwarcia, metoda źródła dodatkowego i metoda pracy zwrotnej.
  W czasie trwania próby nagrzewania powinny być mierzone temperatury medium chłodzącego i temperatury poszczególnych części transformatora.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Motoreduktory Lenze »

  Gdyby ciepło z kadzi przekazywane było do powietrza tylko na drodze konwekcji, to wykładnik potęgi we wzorze miałby wartość n = 0,8. W rzeczywistości proces przekazywania ciepła do otaczającego powietrza jest bardzo złożony i wartość wykładnika może się zmieniać. Zmiany te są jednak niewielkie i dla celów praktycznych można przyjmować stałą wartość n = 0,8.
  Wartość ustalonego maksymalnego przyrostu temperatury oleju nie może przekraczać 60 K, tj. wartości dopuszczonej przez normy.
  Próba nagrzewania metodą zwarcia
  Metoda zwarcia jest najczęściej stosowaną metodą przy wykonywaniu próby nagrzewania transformatorów dużych mocy. W czasie tej próby badany transformator ze zwartym uzwojeniem wtórnym zasila się podobnie jak w czasie próby zwarcia.
  W celu ustalenia przyrostu temperatury uzwojenia ponad temperaturę oleju zmienia się wartość napięcia zasilającego tak, aby przez uzwojenie transformatora płynął prąd znamionowy. Jeśli przy tym wykonuje się ciągły pomiar temperatury przez pomiar rezystancji uzwojeń, to próbę prowadzi się tak długo, aż uzyska się ustalony stan cieplny. Jeśli temperaturę uzwojenia wyznacza się przez jednorazowy pomiar rezystancji po odłączeniu obciążenia, to próba powinna być prowadzona przez tak długi okres czasu, aby uzyskać pewność, że stan cieplny już się ustalił. Ponieważ cieplna stała czasowa uzwojenia wynosi kilka minut, to wystarcza półgodzinny okres obciążenia uzwojenia prądem znamionowym.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • reduktor ślimakowy kątowy »

  W jednym z nich, źródłem napięcia jest wydzielony generator o dużym momencie bezwładności, napędzany silnikiem indukcyjnym. W chwili zwarcia wyłącza się zasilanie silnika napędowego a energia w czasie trwania zwarcia jest czerpana z energii kinetycznej, nagromadzonej w masach wirujących generatora. Przy takim rozwiązaniu łatwo jest uzyskać żądaną wartość napięcia przed zwarciem przez odpowiednią regulację generatora. Trudno jest jednak utrzymać niezmienną wartość napięcia w czasie trwania zwarcia.
  W drugim typie zwarciowni transformator badany zasila się napięciem z sieci. Odpowiednio duża sieć zasilająca może zapewnić napięcie praktycznie niezmienne w czasie zwarcia, ale istnieją trudności doregulowania napięcia do żądanej wartości. Sieć zasilająca powinna być odpowiednio sztywna, czyli powinna mieć odpowiednio duże moce zwarcia.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sterowniki silników »

  Szczelność kadzi sprawdza się także w taki sposób, że zmontowany transformator napełnia się olejem i po upływie 12 godzin sprawdza się, czy nie występują widoczne ślady oleju na zewnętrznych częściach transformatora.
  Straty dodatkowe w statorze przy biegu jałowym Pd01 oznaczają przede wszystkim straty pulsacyjne i powierzchniowe w zębach statora. Podobnie straty dodatkowe w rotorze przy biegu jałowym P402 oznaczają przede wszystkim straty pulsacyjne w zębach rotora. Straty dodatkowe przy biegu jałowym oznaczają więc przede wszystkim straty pulsacyjne i powierzchniowe w zębach statora i rotora. Zależą one od indukcji w zębach i prędkości obrotowej rotora. Przy stałej wartości napięcia i częstotliwości nie zależą one praktycznie od obciążenia silnika. Straty dodatkowe przy obciążeniu zawierają w sobie następujące straty:
  1) straty dodatkowe Pdl w częściach konstrukcyjnych maszyny i w uzwojeniu statora, wywołane strumieniami rozproszenia podstawowej częstotliwości,
  2) straty dodatkowe Pip (pulsacyjne i powierzchniowe) wywołane wyższymi harmonicznymi w wypadkowej krzywej napięcia indukowanego. Takie wyższe harmoniczne istnieją w krzywej napięcia magnetycznego statora i rotora na skutek uzębienia statora i rotora i odpowiednich parametrów uzwojenia.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • reduktory »

  Uzwojenie statora silnika jedno klatkowego zasila się znacznie obniżonym napięciem o częstotliwości znamionowej a rotor obraca się bardzo wolno ręcznie. Przy nieuszkodzonym uzwojeniu rotora to powolne obracanie nie ma wpływu na wskazania amperomierzy włączonych w obwód statora. Jeśli natomiast są przerwy w jednym hib kilku prętach rotora, lub w pierścieniach zwierających te pręty, to wskazania amperomierzy włączonych w poszczególne fazy statora dają kolejne odchylenia. Podobna próba przeprowadzona z silnikiem dwu klatkowym daje wskazówki tylko co do stanu klatki zewnętrznej, rozruchowej. W celu sprawdzenia stanu uzwojenia klatki wewnętrznej, czyli klatki pracy, należy próbę taką przeprowadzić przy częstotliwości napięcia zasilającego równej 3 + 5 Hz. Całość uzwojenia rotora klatkowego można także sprawdzić pod obciążeniem. Wtedy, w przypadku uszkodzenia klatki, występuje kołysanie się wskazań amperomierzy w takt podwójnej wartości poślizgu.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »