Balony Stacjonarne

Produkty czeskiego przemysłu - Ladislav Zaparka - Lotnictwo ultralekkie. Mikroloty, samoloty ultralekkie ULM i szybowce ULL. Reprezentujemy czołowych producentów czeskich. Motoszybowiec Banjo, Samba XXL, Allegro Rotax, balony reklamowe, balony stacjonarne i latające cygaro. Bramy pneumatyczne, namioty reklamowe, dmuchańce, modele przedmiotów, emaliowane tablice reklamowe, ekrany reklamowe. Także usługi szkoleniowe, giełda samolotów używanych i forum ULL.

Szczegóły strony www.lz.pl:

Podlinkuj stronę www.lz.pl:

Balony Stacjonarne

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 84 Odwiedziny netsprint 3 Odwiedziny msnbot 4 Odwiedziny googlebot 89

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Wózki widłowe »

  Lemarpol oferuje nowe i używane wózki widłowe, sztaplarki firm Toyota, Komatsu. Dział wynajmu oferuje możliwość sezonowego wykorzystania sprzętu - wynajem i leasing wózków widłowych. Oferta leasingu na stronie. Centrum Serwisowe Andrychów - Szeroki wachlarz części zamiennych. Wózki widłowe - spalinowe, elektryczne, magazynowe i paletowe. Zapraszamy do firmy lemarpol po wózek widłowy i sztaplarke. Oferujemy dostawę i serwis wózków widłowych. Wózki widłowe i częsci zamienne w dobrej cenie.

  Data dodania: 20 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Sklep Elektro TOP »

  Sklep oferuje wszystko, co potrzebne do stworzenia nowoczesnych i bezpiecznych układów automatyki, szaf sterowniczych lub instalacji elektrycznych. Oferta skierowana jest do szerokiego grona specjalistów branży elektrotechnicznej oraz kadry utrzymania ruchu. Nasz portal powstał głównie z inicjatywy ludzi posiadających wysokie kwalifikacje zawodowe i wiedzę. Jesteśmy otwarci na każdego klienta zainteresowanego produktami z dziedziny elektrotechniki, automatyki i pneumatyki, starając się w pełni rozpoznać indywidualne potrzeby oraz wymagania odbiorców. Na naszej stronie znajdziecie Państwo gamę produktów, poczynając od osprzętu elektrotechnicznego, poprzez źródła światła, a skończywszy na wszelkiego rodzaju przewodach i kablach. Oferujemy markowe produkty po bardzo konkurencyjnych cenach. Nowoczesne rozwiązania informatyczne i logistyczne umożliwiają nam szybką realizację zamówień. Sklep żarówki LED Prowadząc sprzedaż wyłącznie wysyłkową, troszczymy się o wysokie standardy świadczonych usług, co gwarantuje bezpieczeństwo transakcji oraz czytelne procedury zakupów.

  Data dodania: 25 11 2013 · szczegóły wpisu »
 • Przekształtniki częstotliwości »

  Straty w miedzi uzwojenia pierwotnego należy uwzględniać tylko w transformatorach bardzo małych, w których prąd jałowy jest stosunkowo duży (np. większy od 10% prądu znamionowego), i charakteryzujących się dużym stosunkiem strat obciążeniowych do strat jałowych. Można te straty obliczyć w przybliżeniu na podstawie zmierzonej wartości prądu jałowego i rezystancji.
  Straty dodatkowe w kadzi występują przede wszystkim na skutek zamykania się przez kadź strumieni potrójnej częstotliwości, występujących w sposób odczuwalny w transformatorach nie mających żadnego uzwojenia połączonego w trójkąt i zasilanych z sieci trójprzewodowej. Jeżeli transformator ma układ izolacyjny pozwalający na doprowadzenie do niego napięcia znamionowego wówczas, gdy transformator jest wyjęty z kadzi, to straty dodatkowe w kadzi można wyznaczyć jako różnicę mocy jałowej w dwóch stanach: przy transformatorze umieszczonym w kadzi i przy transformatorze wyjętym z kadzi. Z powodu małej różnicy mocy pobranej przez transformator w obu tych przypadkach pomiary powinny być wykonane przy użyciu tych samych przyrządów i w tym samym układzie pomiarowym w możliwie krótkim odstępie czasu.
  Straty dielektryczne w układzie izolacyjnym transformatora są tak małe w porównaniu ze stratami w rdzeniu, że można je pominąć.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Dystrybucja falowników Omron »

  Straty obciążeniowe podstawowe nie ulegają zmianom ze zmianą częstotliwości.
  Odkształcenie krzywej napięcia od przebiegu sinusoidalnego powoduje niewielki wzrost napięcia zwarciowego i strat obciążeniowych. Widoczny wzrost tych wielkości ma jednak miejsce dopiero przy znacznych odkształceniach. Na ogół więc przy próbie zwarcia nie uwzględnia się wpływu odkształceń krzywej napięcia na wartości poszczególnych parametrów.
  Jeżeli napięcie zasilające w czasie próby zwarcia jest niesymetryczne, to i prądy są niesymetryczne. W takim przypadku należy do dalszych obliczeń przyjmować wartości średnie arytmetyczne z trzech napięć międzyprzewodowych i z trzech prądów przewodowych.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Falowniki »

  Mostek z indukcyjnością wzajemną do pomiaru rezystancji i reaktancji zwarciowej transformatora są wykonane w postaci oporników dekadowych. Rezystancja i?4 i reaktancja XĄ są elementami impedancji transformatora, mierzonej między dwoma jego zaciskami. Przewody łączące zaciski transformatora z mostkiem i ruchome przewody od opornika R3 i od przyrządu G powinny być prowadzone w taki sposób, aby nie tworzyły pętli, której indukcyjność w przypadku małej indukcyjności zwarciowej wpływa na błąd pomiaru (np. przy pomiarach stanu zwarcia od strony uzwojenia o liczbie zwojów mniejszej od 20). Styki przyrządu G i opornika i?3 powinny być połączone z gałęzią o rezystancji i?4 i reaktancji X4 w taki sposób, aby omijały spadki napięć na zaciskach. Przyrząd G jest przyrządem na prąd przemienny, pozwalającym stwierdzić brak prądu w gałęzi przekątnej mostka w stanie równowagi.
  Każda z tych impedancji zawiera rezystancję i reaktancję. Impedancję dla składowej zgodnej i przeciwnej są sobie równe, gdyż zjawiska w transformatorze nie ulegają zmianie przy zmianie następstwa faz. Impedancję dla składowej zgodnej i przeciwnej dla prądu jałowego są impedancjami transformatora w jego stanie jałowym i przy symetrycznym zasilaniu. Impedancję dla składowej zgodnej i przeciwnej dla prądu obciążenia są impedancjami transformatora przy jego symetrycznym zwarciu i symetrycznym zasilaniu, czyli impedancjami wyznaczonymi przy próbie zwarcia ustalonego. Impedancję dla składowej zgodnej i przeciwnej dla prądu jałowego są znacznie większe, niż impedancję dla prądów obciążenia.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • opisy samoprzylepne »

  Dopuszczalne przyrosty temperatury poszczególnych części transformatora są określone dla przypadku jego pracy na znamionowym stopniu połączeń. Przy najniekorzystniejszym, z punktu widzenia cieplnego, stopniu połączeń normy przewidują odpowiednie zwiększenie dopuszczalnych przyrostów temperatur. Próba nagrzewania powinna być więc przeprowadzona przy pracy transformatora na znamionowym stopniu połączeń. Próbę nagrzewania przy pracy na nie znamionowym stopniu połączeń należy wykonywać w przypadku, kiedy z poprzednio przeprowadzonej próby wynika możliwość przekroczenia dopuszczalnych przyrostów temperatury na tych stopniach połączeń.
  Próbę nagrzewania można wykonać albo metodą bezpośredniego obciążenia, albo metodami zastępczymi, z których najczęściej stosowanymi są: metoda zwarcia, metoda źródła dodatkowego i metoda pracy zwrotnej.
  W czasie trwania próby nagrzewania powinny być mierzone temperatury medium chłodzącego i temperatury poszczególnych części transformatora.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sklep z motoreduktorami »

  Sprawność znamionowa transformatora jest to sprawność transformatora przy obciążeniu znamionowym, współczynniku mocy równym 1, znamionowej wydajności urządzeń pomocniczych oraz przy temperaturze uzwojeń równej 75°C. Obciążeniem znamionowym transformatora jest obciążenie prądem znamionowym wtórnym przy znamionowych wartościach napięcia pierwotnego i częstotliwości oraz przy połączeniu uzwojeń na stopniu znamionowym lub przy znamionowym położeniu uzwojeń ruchomych.
  Próby izolacji transformatorów. Niezależnie od tych prób należy przy próbie typu poddać transformator próbie wytrzymałości elektrycznej napięciem udarowym. Polega ona na poddaniu transformatora działaniu udaru napięciowego o odpowiedniej wartości i odpowiednim kształcie. Podobnie wykonuje się próbę napięciem łączeniowym. Takie próby są wykonywane najczęściej w odpowiednio wyposażonych wysokonapięciowych laboratoriach instytutów naukowych.
  Kadź transformatora olejowego powinna być sprawdzona na szczelność, podciśnienie i nadciśnienie. Przed zmontowaniem transformatora sprawdza się szczelność kadzi przy użyciu nafty i kredy. W tym celu suszy się kadź transformatora i wszystkie szwy po zewnętrznej stronie ? maluje roztworem kredy, a po wewnętrznej stronie ? smaruje naftą. W przypadku nieszczelności nafta przechodzi przez szwy i na kredzie powstają tłuste plamy.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • Regulacja częstotliwości »

  Przy różnych położeniach rotora względem statora zmienia się przewodność magnetyczna strefy zębowej, a w związku z tym zmienia się wartość reaktancji zwarciowej i innych wielkości charakteryzujących stan zwarcia. Dlatego przed przystąpieniem do właściwego pomiaru 'należy do badanej maszyny doprowadzić napięcie o wartości równej ok. 10% napięcia znamionowego i obracając powoli rotor obserwować wskazania przyrządów. Rotor należy następnie zahamować w takim położeniu, w którym wskazania przyrządów pomiarowych uzyskują wartości średnie, co odpowiada średnim parametrom zwarcia.
  Początkowy moment rozruchowy silników indukcyjnych o mocach większych od 100 kW może być wyznaczony drogą obliczeniową. Natomiast moment początkowy silników o mocach mniejszych powinien być wyznaczony drogą bezpośredniego pomiaru. Moment początkowy (przy nieruchomym rotorze). Wartość momentu początkowego także zależy od położenia rotora względem statora. Dlatego przy powolnym obracaniu rotora należy wyszukać takie dwa najbliższe siebie położenia, w których moment początkowy jest największy i najmniejszy. Przy każdej wartości przyłożonego napięcia należy zmierzyć moment początkowy w takich dwóch położeniach i do dalszych obliczeń przyjąć wartość średnią.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • reduktory »

  Uzwojenie statora silnika jedno klatkowego zasila się znacznie obniżonym napięciem o częstotliwości znamionowej a rotor obraca się bardzo wolno ręcznie. Przy nieuszkodzonym uzwojeniu rotora to powolne obracanie nie ma wpływu na wskazania amperomierzy włączonych w obwód statora. Jeśli natomiast są przerwy w jednym hib kilku prętach rotora, lub w pierścieniach zwierających te pręty, to wskazania amperomierzy włączonych w poszczególne fazy statora dają kolejne odchylenia. Podobna próba przeprowadzona z silnikiem dwu klatkowym daje wskazówki tylko co do stanu klatki zewnętrznej, rozruchowej. W celu sprawdzenia stanu uzwojenia klatki wewnętrznej, czyli klatki pracy, należy próbę taką przeprowadzić przy częstotliwości napięcia zasilającego równej 3 + 5 Hz. Całość uzwojenia rotora klatkowego można także sprawdzić pod obciążeniem. Wtedy, w przypadku uszkodzenia klatki, występuje kołysanie się wskazań amperomierzy w takt podwójnej wartości poślizgu.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • falowniki Optidrive »

  Przy metodzie obciążenia zastępczego silnik badany nie jest obciążony zewnętrznym momentem hamującym. Zasilany jest on w takim układzie; że występują w nim jednocześnie wszystkie straty. Z wielu możliwych sposobów zrealizowania tej metody zostanie omówiony sposób, pozwalający na badanie silnika zarówno pierścieniowego, jak i klatkowego bez konieczności korzystania z zerowego, punktu uzwojenia statora.
  Zasada układu połączeń uzwojeń statora do przeprowadzenia próby nagrzewania metodą obciążenia zastępczego. Silnik jest uruchamiany jak zwykły silnik trójfazowy (przełącznik II w pozycji 1). Po dokonaniu rozruchu ustawia się przełącznik II w pozycji 2. W takim stanie silnik jest połączony ze źródłem zasilającym dwoma przewodami (fazy U i V). Prąd w fazie W płynie dzięki połączeniu początku tej fazy przez impedancję Za z początkiem fazy U i przez impedancję Zb z początkiem fazy V.
  Silnik jest zasilany niesymetrycznym układem napięć. Ze względu na nie-wyprowadzony punkt zerowy, w poszczególnych fazach uzwojenia płyną składowe zgodne i przeciwne prądów. Symetryczne uzwojenie statora silnika ma w każdej fazie impedancję dla składowej zgodnej Z? i impedancję dla składowej przeciwnej Z2.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »